2014. január 26-án, csaknem 230 év után tért vissza Erdélybe az egyetlen magyar alapítású férfi szerzetesrend. A hargitafürdői Szent István plébániát és az ahhoz tartozó kápolnát vette át Bátor Botond, a pálos rend akkori magyarországi tartományfőnöke és fejezte ki köszönetét mindazoknak, akik támogatták és segítették a rend visszatérését.
Az ünnepi szentmisét Jakubinyi György gyulafehérvári érsek celebrálta, melyen részt vett Tamás József gyulafehérvári segédpüspök is. Balla Barnabás atya és Imre testvér kezdték meg szolgálatukat Hargitafürdőn a rend támogatásával.Jelenlétükkel egy több évszázados hagyomány folytatódik, hiszen az 1786-os rendeletet megelőzően mintegy 25 pálos rendhát működött Erdélyben, többek között Tordán, Tövisen, Illyefalván, illetve a Partiumban, Nagyváradon.
530002 – Hargitafürdő 130 Hargita megye Románia
Ordinul-Ordo Sancti Pauli Primi Eremitae (az első Remete Szent Pál rendje) névre. Isten áldja!