Fő tartalom átugrása

A pálosok erdélyi visszatelepülése

2014. január 26-án, csaknem 230 év után tért vissza Erdélybe az egyetlen magyar alapítású férfi szerzetesrend. A hargitafürdői Szent István plébániát és az ahhoz tartozó kápolnát vette át Bátor Botond, a pálos rend akkori magyarországi tartományfőnöke és fejezte ki köszönetét mindazoknak, akik támogatták és segítették a rend visszatérését.

Az ünnepi szentmisét Jakubinyi György gyulafehérvári érsek celebrálta, melyen részt vett Tamás József gyulafehérvári segédpüspök is. Balla Barnabás atya és Imre testvér kezdték meg szolgálatukat Hargitafürdőn a rend támogatásával.Jelenlétükkel egy több évszázados hagyomány folytatódik, hiszen az 1786-os rendeletet megelőzően mintegy 25 pálos rendhát működött Erdélyben, többek között Tordán, Tövisen, Illyefalván, illetve a Partiumban, Nagyváradon.

Szent István Templom és Kolostor


530002 – Hargitafürdő 130 Hargita megye Románia

+4 0742 599 559
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Szent István Zarándokház


53002 Hargitafürdő Hargita megye Románia
+4 0757 527 907
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Adományaikat az alábbi módon tudják eljuttatni hozzánk


  • RON:
    RO31BTRLRONCRTOT11F98501
  • HUF:
    RO17BTRLHUFCRT0T11F98501
  • EUR:
    RON75BTRLEURCRTOT11F98501

Ordinul-Ordo Sancti Pauli Primi Eremitae (az első Remete Szent Pál rendje) névre. Isten áldja!


© 2026 Hargitai Pálosok