Szent István plébánia és templom
Templomunk
Hargitafürdőn a kápolnát, vagy ismertebb nevén a fatemplomot 1904-ben kezdték el építeni. A tulajdonjog tisztázása után 1909-ben fejeződött be az építkezés, melynek építési költségeit Angi Mihály gyergyószentmiklósi és Máté György gyergyóalfalvi lakosok nejeikkel együtt fedezték.
A benne lévő életnagyságú Szent István király szobrot Csedő István csíkszeredai ügyvéd, a harangokat Merza János csíkszeredai állomásfőnök adományozta.
A jelenlegi oltár 1960-ban került ide, mely eredetileg a csíkszeredai Márton Áron Gimnázium egyik tantermében (113. számú) volt felállítva. Az oltár keleti oldalán olvasható: „Tervezte: Vámszer Géza tanár / Készítette: Salamon Lajos / Festette: Szentpétery László / 1937. március 27.”
A kistemplom előtt álló székely kaput Jakab György és Lázár István faragta 1981-ben.
Az elmúlt évszázad alatt a csicsói és a csíkszeredai Szent Kereszt plébánia látta el az egyházi szolgálatot, 2003-tól 2010-ig Csíkszereda gondozta. A fatemplomot 2008 és 2009 között alapjaitól kezdve felújították a főegyházmegye milleniumára. A következő évben, 2010 őszén elkészült a plébánia épülete is, ezt követően lett önálló plébánia.
2014. január 26-án ünnepélyes keretek között telepedett vissza a magyar pálos rend Erdélybe. II. József osztrák császár és magyar király 1786-ban megszüntetett számos szerzetesrendet – köztük a pálosokat is -, így 230 év után nagy öröm volt, hogy visszatérhettek ide, Hargitafürdőre.
A rend történetében új fejezet kezdődött a Hargitafürdőn szolgáló pálos szerzetesekkel.
Egyháztanács
Közösségünk egyháztanácsa Tamás József püspök atya jóváhagyásával 2011 tavaszán jött létre és azóta folyamatosan megújul. Elköteleződésük az, ami egyben a közösségünk elköteleződése is. Erre hívunk meg másokat is, hogy segítsék munkájukat. Próbáljuk ki és éljük meg együtt ezt az isteni, kalandos életformát, melynek nyomán várjuk Gazdánk hozzánk szóló szavait majd: Jól van derék és hű szolgám, a kicsiben hű voltál, sokat bízok rád, menj be urad örömébe.(Mt 25,21).
Ministránsaink
Ministránsközösségünk alapját a helyi és a környékbeli gyerekek alkotják. Amikor „vendég” gyerekek, illetve fiatalok érkeznek, ők is szívesen vannak velünk együtt az oltárszolgálatban.
Gyerekeink a vetítésben szolgálnak, valamint az oltárnál. Vigyáznak a virágokra, öntözik, gondozzák., énekelnek és főként imádkoznak. Isten fizesse nekik, legyen sok örömük benne!
Szentmisék rendje
-
Hétköznap18:00*
-
Vasárnap09:30
-
*időnként (lásd az aktuális héten a Mise- és látogatási rend menü alatt)08.00
Kiemelt események
Örökös szentségimádási nap
Szent István búcsú
Szentmise az adótorony mellett felállított keresztnél
Indulás 10 órakor az Ózon Hoteltől